Sektör tek tıkla elinizin altında

Haber Açıklaması

Covid-19 dünyayı kasıp kavururken, salgının yayılmaması için seyahat kısıtlamalarına gidilmesi bazı sektörleri yavaşlattı, kongre ve etkinlik sektörlerinin ise tamamen durmasına neden oldu. Ekonomi çarklarını döndürmeye devem etmek isteyen şirketler, sanal fuarlara yöneldi.

PlusOne Online Expo, gerçek fuar atmosferinde sanal fuarlar düzenleyerek yurt içi ve yurt dışından çok sayıda üretici, ihracatçı ve çözüm ortağını tek tıkla buluşturup, durma noktasına gelen ekonomiye adeta taze kan pompalıyor.

Gerçek fuar atmosferi

PlusOne Online Expo’da klasik ticaret fuarlarındaki fuar binası, fuaye alanı, fuar alanı ve bir fuarda olması gereken her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve gerçekçi bir tasarımla dijital ortamda canlandırılmış. İnsana kendini gerçek bir fuar alanında gibi hissettiren sitede yeni müşterilerle iletişim kurmak son derece kolay hale getirilmiş.

Tasarruf ettiren sistem

Stand, personel, konaklama, seyahat ve diğer tüm masraflardan tasarruf ederek hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştıran sanal fuar, erişilebilir olması nedeniyle de dünyanın her yerinde yeni trend haline geldi. Ayrıca katalog, broşür, fiyat listesi gibi dokümanların da baskı maliyeti ortadan kalkmış oldu.

Fiziki engeller kalkıyor

İstatistikler, dünyanın her yerinden erişilebilir olması nedeniyle sanal fuarlarda etkileşimin daha fazla olduğunu gösterirken, klasik ticaret fuarı anlayışının önemini yitirdiğini de ortaya koydu. Tüm fiziki engelleri kaldıran bu sistem sayesinde daha çok kişi ve kuruma ulaşım imkânı sağlandığını belirten PlusOne Online Expo Kurucularından Murat Servi, “Bu sistemle bilgisayar, telefon veya tablet ile dünyanın her yerinden erişim sağlanırken, firmalarımız ürün ve hizmetlerini dünyanın istedikleri lokasyonuna taşıyarak sınırları ortadan kaldırıyor” dedi.

İnteraktif müşteri ilişkileri

Çevrimiçi etkinlik yazılımıyla stantları aynı anda klasik bir fuardan daha çok kişinin ziyaret edebilmesinin mümkün olduğunun altını çizen PlusOne Online Expo Kurucularından Melih Küçükyıldız ise “Katılımcı firmalarımız dosya paylaşımı, canlı chat ve video olarak görüşmeler sağlayabilir, süreci daha interaktif bir hale getirebilir” diye konuştu.

Haber kaynağı